خانه / آموزشی / چگونه از فلش کارت و جعبه لایتنر استفاده کنیم؟

چگونه از فلش کارت و جعبه لایتنر استفاده کنیم؟

جعبه لایتنر

 

جعبه لایتنر یا فلش کارت یک روش موثر برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی، لغات عربی ، جدول تناوبی، فرمول‌ها و هر مطلب درسی دیگری است که برای یادگیری نیاز به مرور بیشتری دارد، استفاده از فلش کارت و جعبه لایتنر به شما کمک میکند تا با تکرار منظم به راحتی مطالب را از حافظه ی کوتاه مدت به حافظه ی بلند مدت خود انتقال دهید.

 

فلش کارت چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

فلش کارت‌ها مجموعه ای از کارت‌های حاوی اطلاعات می‌باشند که سوال در یک طرف کارت و پاسخ آن در قسمت دیگر کارت نوشته می‌شود. بر روی فلش کارت‌ها میتوان از واژگان، فرمول‌ها، جدول تناوبی و هر چیز دیگری که می‌شود آن را به صورت پرسش و پاسخ یاد گرفت، نوشت.

فلش کارت‌ها کم حجم هستند به همین دلیل جابه جایی آن‌ها بسیار آسان بوده و در مکان‌هایی مانند مترو، تاکسی، مهمانی و منزل قابل استفاده می‌باشند و شما می‌توانید در هر زمان مطالب درسی را با آن‌ها مرور کنید. برای تهیه فلش کارت‌ها و گذاشتن آن‌ها در جعبه لایتنر میتوانید کاغذ A4 را هشت قسمت کنید و  یا اینکه فلش کارت‌های آماده تهیه کنید.

 

روش کار با جعبه لایتنر چگونه است؟

 

چگونه از فلش کارت و جعبه لایتنر استفاده کنیم؟

 

جعبه لایتنر یک جعبه ی ساده با پنج خانه است است و اندازه ی هر یک از خانه‌ها دو برابر خانه ی قبلی است به طوریکه خانه ی شماره ۱ از همه کوچکتر و خانه ی شماره ۵ از همه بزرگتر است.

بعد از خانه ی اول هر خانه ی اصلی خود به چند قسمت کوچکتر تقسیم بندی می‌شود. یعنی خانه‌های دو،سه، چهار و پنج به ترتیب به دو، شش، هشت و چهارده قسمت تقسیم بندی می‌شوند. بر اساس میزان یادگیری شما فلش کارت‌ها از یک خانه به خانه ی دیگر جا به جا می‌شوند و اگر سوال یک کارت را درست پاسخ دادید آن را به خانه ی شماره ی بالاتر و پشت بقیه کارت‌ها منتقل میکنید.

 

آیا هنوز مطلب (( چگونه با انگیزه درس بخوانیم ؟ )) را مطالعه نکرده اید؟؟؟ >>

روز اول: در یک طرف کارت‌ها سوال و در پشت آن جواب سوال‌ها را بنویسید پس از اینکه هر دو روی برگه‌ها را مرور کردید و حفظ شدید آن‌ها را در خانه ی اول جعبه قرار دهید، میتوانید در هر روز هر تعدادی که میخواهید برگه تهیه کنید . همیشه فلش کارت‌ها را طوری در جعبه قرار دهید که سوال‌ها روبروی شما باشند.

روز دوم: سوال‌های خانه ی اول را یک بار مرور کرده و پاسخ دهید، سوال‌هایی را که درست پاسخ دادید به خانه ی فرعی قسمت دوم ببرید و کارت سوالی را که نادرست جواب دادید به خانه ی اول بازگردانید.

روز سوم: از خانه ی دوم شروع کنید و همه ی فلش کارت‌ها را بدون مرور کردن یک خانه به جلو ببرید زیرا زمان مرور آن‌ها فردا می‌باشد و در مورد خانه ی اول مثل روز قبل عمل کنید.

روز چهارم: از آخرین قسمت خانه ی دوم شروع کنید و سوال‌ها را بخوانید اگر پاسخ سوال را میدانستید کارت را به خانه ی بعد منتقل کنید در غیر این صورت کارت را از جعبه خارج کنید زیرا برای یادگیری بلند مدت، آن کارت باید یک بار تمام خانه‌ها را به طور کامل با موفقیت طی کند. حالا به سراغ قسمت قبلی بروید و همه ی کارت‌ها را یک بار بدون مرور به جلو ببرید. به خانه ی اول که رسیدید طبق معمول عمل کنید. و در آخر هر کارتی که در اثر فراموشی از جعبه خارج شده است را مجددا به جعبه بازگردانید و نگران خارج کردن کارت‌ها از داخل جعبه نباشید زیرا آن را مجددا وارد جعبه خواهید کرد و بیشتر مرور خواهد شد.

 

پیشنهاد می‌کنم مطلب (( چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم  )) را مطالعه کنید. >>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *